Hakkımızda

 Çardak Konsantre Meyve Suları

Konsantre üretiminde ülkemizin ilk ve öncü kuruluşu olan Çardak Konsantre Meyve Suları 1960 yılında Üsküdardaki fabrikasında üretime başlamış,uzun yıllar kaliteli ürünler üreterek uluslararası gıda fuarlarında Türkiyeyi başarı ile temsil etmiştir.1972 Cenevre ve 1976 yılında da Londrada 2 altın 1 gümüş madalya alarak kalitesini tüm dünyaya kanıtlamıştır. 
Firma 2002 yılı başlarında bir kez daha öncü kuruluş olduğunu ispatlamış,zaten çok iyi bilen kalite hijyen konusu ile kendisini Alman TÜV firmasına belgelenmiştir.Böylece sektöründe ilk ISO 9001:2000 ve HACCP belgesi alan firma olmuştur. 
Şu anda 5 yönetici olmak üzere toplam 80 kişilik kadrosu ve günlük 50 tona çıkan üretim kapasitesi ile hijyenik şartlarda üretim yapan,ürünü el degmeden otomatik makinalar ile dolduran ve ambalajlayan modern bir konsantre fabrikasıdır. 
Çardak Konsantre Meyve Suları bütün bunların bilincinde olarak hem tüketicilere alkolsüz,gazsız,tabii meyve suyunu yılın 12 ayında aynı tazelikte sunmakta, hem de atalarımızdan günümüze kadar geleneksel olarak süregelen (şerbet,tükenmez,şıra gibi isimlerle tanımlanan) içecekler günümüzün modern teknolojisi ile birleştirilerek,hijyenik konsantre içecek olarak üretmekte ve geçmişten geleceğe bir kültür köprüsü vazifesi görmektedir. 
Çardak ürettiği ISO 9001:2000 ve HACCP belgeli konsantre içecekler ile direkt kullanılan limon sosunu ve sirke tüm hipermarket,market ve bakkallar aracılığıyla tüketicilerine ulaştırmaktadır.

Tüm dünyada insanlar artık alkollü ve gazlı içeceklerden doğal içeceklere yönelmekte ve dolayısıyla Çardak firması da bu talepler doğrultusunda Türk Cumhuriyetlerine (Azerbaycan,Türkemenistan,Kazakistan,Özbekistan),Rusya,Doğu Ve Batı ülkeleri ile Amerika Ve Japonyaya ihracat gerçekleştirmiştir.